Zobacz tutaj

Rafał Brzoska jest założycielem, właścicielem i prezesem zarządu międzynarodowej Grupy Kapitałowej Integer.pl. W 2006 roku założył firmę InPost i zorganizował pierwszą w Polsce sieć samoobsługowych paczkomatów. Jako przedsiębiorca osiągnął ogromny sukces, a jego historia jest inspirująca dla aspirujących przedsiębiorców na całym świecie.

W 2006 roku Rafał założył InPost – innowacyjną firmę, która stworzyła pierwsze samoobsługowe paczkomaty w Polsce – która szybko stała się jednym z wiodących graczy w usługach dostarczania paczek w Europie. Rafał Brzoska jest również założycielem Fundacji Rafał Brzoska, wspierającej młodych i utalentowanych ludzi, pomagając im w rozwoju i edukacji.

InPost ciężko pracuje nad dalszym rozwojem tego silnego partnerstwa poprzez ustanowienie
funduszu stypendialnego, który oferuje możliwości edukacyjne dla polskich studentów z różnych środowisk do dalszego kształcenia za granicą na amerykańskich uniwersytetach lub uczelniach partnerskich za granicą związanych z amerykańskimi instytucjami akademickimi. Dzięki temu programowi polscy studenci uczą się umiejętności związanych z przedsiębiorczością, które w przyszłości pomogą im stworzyć własne, dobrze prosperujące firmy. Program ten nie tylko buduje mosty między kulturą polską i amerykańską, ale także pomaga wspierać wzrost gospodarczy w obu krajach poprzez tworzenie nowych możliwości dla osób, które w przeciwnym razie nie miałyby dostępu do wyższego wykształcenia za granicą ze względu na ograniczenia finansowe lub inne ograniczenia związane z wizami studenckimi lub kwestiami kwalifikacyjnymi.  

Ambasador Mark Brzezinski dostrzega potencjalne korzyści płynące z funduszu stypendialnego InPost i jest zachwycony tym, jak wzmacnia on więzi między Ameryką a Polską na wielu płaszczyznach; ekonomicznie, kulturowo i politycznie. Zapewniając więcej możliwości edukacyjnych dla studentów z różnych środowisk, program ten pomaga zniwelować różnice między kulturami, jednocześnie wspierając wzrost gospodarczy w obu zaangażowanych krajach – coś, co wszyscy możemy poprzeć! Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój tego programu!

We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie stypendystów Fundacji Rafała Brzoski. Gospodarze spotkania – Prezes Fundacji Rafał Brzoska i jego żona, Wiceprezes Omenaa Mensah – zaprosili swoich stypendystów RBF i ich mentorów do Willi Intrata na warszawskim Wilanowie, aby wspólnie świętować pierwsze półrocze ich studiów. Podczas spotkania zarówno Omenaa Mensah jak i Rafał Brzoska przedstawili cele fundacji i zaprosili na scenę swoich utalentowanych stypendystów, aby podzielić się postępami w nauce i omówić wyzwania edukacyjne na rok 2023. 

Osiągnięcia stypendystów 

Wśród tych genialnych młodych ludzi są studenci medycyny, którzy opracowują innowacyjną metodę walki z czerniakiem, wynalazcy tacy jak bezdotykowa klawiatura dla osób niepełnosprawnych czy koszulki, które mogą ładować telefon podczas noszenia. Każdy ze stypendystów miał do opowiedzenia unikalną historię o tym, jak pracują nad tym, by zmienić coś w swojej społeczności poprzez naukę lub innowacje. Wspaniale było usłyszeć osiągnięcia każdego z nich i zobaczyć, jak daleko każdy z nich zaszedł od momentu dołączenia do fundacji.  Omenaa Mensah